Skip to content

ADWOKAT

Łukasz Flak

Specjalista w zakresie prawa cywilnego, prawa spółek oraz prawa handlowego, a także w zakresie prawa nowych technologii oraz wykorzystania elektronicznych środków komunikacji w prowadzeniu działalności gospodarczej. Prowadzi i nadzoruje procesy restrukturyzacyjne spółek prawa handlowego, w tym procesy oddłużeniowe, a także opracowuje metody i wdraża procedury optymalizacji podatkowych działalności podmiotów gospodarczych. 

Od 2003 r. jest konsultantem prawnym jednego z największych polskich internetowych serwisów tematycznych. W latach 2005-2010 zdobywał doświadczenie w wiodącej śląskiej kancelarii adwokackiej o profilu gospodarczym. W trakcie praktyki zawodowej zdobył bogate doświadczenie w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem sektora górniczego oraz usług transportu kolejowego.

Był założycielem i parterem pierwszej multidyscyplinarnej spółki partnerskiej w Polsce, w latach 2010-2013. W ramach działalności prowadzonej przez ten podmiot był współautorem wielu nowatorskich procedur optymalizacji podatkowych. Od 2015 r. nadzoruje przekształcenia organizacyjne i własnościowe Lotniska Muchowiec w Katowicach, jako członek Komisji Rewizyjnej Aeroklubu Śląskiego. Posługuje się językiem angielskim.

W wolnym czasie pilot samolotowy i szybowcowy,