DLA TWOJEGO BIZNESU
Audyty prawne
Audyty RODO
Przeprowadzamy audyty RODO, zarówno w odniesieniu do całości działalności przedsiębiorstwa zleceniodawcy, jak i co do jej wyodrębnionej części.
Audyty podatkowe
Stosownie, do potrzeb naszych Klientów przeprowadzamy audyty podatkowe w określonym zakresie czasowym jak i przedmiotowym.
Audyty PFRON
Dla podmiotów korzystających ze środków PFRON kwestią bardzo istotną jest uzyskanie pewności, że sposób prowadzenia dokumentacji oraz rozliczenia w tym zakresie są prawidłowe.
Audyty Lean Management
Specjaliści Derek & Flak z zakresu Lean Management mogą na Państwa życzenie przeprowadzić audyt sprawności działania przedsiębiorstwa w jej poszczególnych aspektach.
Audyty prawne dedykowane
Posiadając wieloletnie doświadczenie i wiedzę z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa dowolny audyt dotyczący sfery prawnej.
Audyty Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS)
Kancelaria Derek & Flak przeprowadza kompleksowe audyty regulacji ZFŚS oraz prawidłowości dysponowania takimi funduszami.
Audyty subwencji z PFR
Prowadzimy audyty dokumentacji dotyczącej udzielonego wsparcia, tak w zakresie subwencji ze środków PFR, jak i innych instrumentów tzw. tarczy antykryzysowej.
Audyty prawne dedykowane
Posiadając wieloletnie doświadczenie i wiedzę z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw, jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa dowolny audyt prawny (tj. audyt dotyczący sfery prawnej działalności państwa przedsiębiorstwa).
W zakres audytów, które możemy dla Państwa przeprowadzić mieszczą się między innymi:
audyt prawny, dotyczący spełniania ustawowych wymogów prowadzenia danego rodzaju działalności gospodarczej (ocena wypełnienia wynikających z przepisów przesłanek warunkujących zgodne z prawem prowadzenia działalności danego rodzaju),
audyt prawny dotyczący prawa pracy (ocena zgodności wewnętrznych regulacji przedsiębiorstwa, dotyczących prawa praca, z wymaganiami prawnymi, a także ocena ryzyka związanego ze stosowaniem, danego rodzaju dokumentacji pracowniczej),
audyt prawny optymalizacyjny (mający na celu przegląd i poprawę bezpieczeństwa oraz poprawę innych aspektów stosowania określonej dokumentacji w przedsiębiorstwie – np. umów handlowych, formularzy zamówień, reklamacji, regulaminów, procedur itp.),
audyty prawne zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie (ocena obowiązujących regulacji wewnętrznych, celem, ustalenia ryzyka związanego z ich stosowaniem np. w zakresie polityki wynagradzania albo ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa, a także ryzyka wynikającego ze stosowania przyjętych procedur w kontaktach z podmiotami zewnętrznymi np. kontrahentami),
audyt prawny ładu korporacyjnego (ocena poprawności obowiązujących zasad i zakresu współpracy jednostek wewnętrznych, sposobów i zakresu komunikacji pomiędzy nimi oraz ich wzajemnego oddziaływania, a także zgodności ładu korporacyjnego z obowiązującymi regulacjami),
audyt prawny w zakresie zarządzania ryzykiem nadużyć (ocena możliwości wystąpienia nadużyć, popełnianych przez przedstawicieli lub pracowników przedsiębiorstwa, przy uwzględnieniu regulacji wewnętrznych oraz stosowanych zasad organizacji wewnętrznej przedsiębiorstwa).
dowolny inny audyt, dotyczący zgodności procedur działania, lub stosowanych przez Państwa dokumentów z przepisami prawa.
W jaki sposób prowadzony jest audyt prawny przez Kancelarię Derek&Flak ?
Prowadzenie audytu prawnego odbywa się w oparciu o pisemną umowę, w której dokładnie określony zostaje zakres audytu oraz cel jaki mu przyświeca, a także wyszczególnione są określone informacje, których audyt prawny ma dostarczyć.
Mogą być to zarówno informacje odnośnie ryzyka i zagrożeń, które jawią się na tle badanej dokumentacji prawnej, jak i np. szczegółowe dane dotyczące stwierdzonych naruszeń określonych procedur obowiązujących w firmie, z wyszczególnieniem liczby przypadków naruszenia, okoliczności sprzyjających naruszeniu itp.
Umowa o audyt prawny dokładnie określa również zakres proponowanych do wdrożenia działań, które służyć mają wyeliminowaniu stwierdzonych nieprawidłowości w przyszłości.
Wspólnie decydujemy z Klientem również jaka forma prowadzenia audytu będzie dla niego najbardziej odpowiednia i najmniej absorbująca. Uzgadniamy procedurę przekazania dokumentów do badania, przy czym preferujemy w tym zakresie dokumenty zdigitalizowane.
Jeśli audyt prawny prowadzony jest w oparciu o dokumenty w formie elektronicznej, wówczas przekazanie dokumentacji odbywa się przez przekazanie Klientowi narzędzi umożliwiających przesyłanie dokumentów bezpośrednio na nasze szyfrowane sieciowe dyski twarde. Pozwala to na sukcesywne gromadzenie materiałów przez Zleceniodawcę i przekazywanie ich w pakietach, w czasie dla niego dogodnym i w sposób uporządkowany (udostępniamy w tym zakresie naszym Klientom odpowiednią strukturę katalogów na dysku sieciowym, aby dokumenty były wstępnie posortowane i gotowe do przeprowadzenia badania).
W sytuacjach, gdy jest to uzasadnione specyficznymi dla danego przedsiębiorstwa uwarunkowaniami (np. wynikającymi z zachowania tajemnicy przedsiębiorstwa, lub tajemnicy chronionej ustawowo) audyt może być przeprowadzony przez nas także w ramach działań podejmowanych w siedzibie Klienta.
Przed przeprowadzeniem audytu prawnego dobieramy odpowiednią grupę pracowników Kancelarii, która prowadziła będzie bezpośrednio czynności audytorskie, uwzględniając każdorazowo specjalizację poszczególnych osób oraz zakres merytoryczny i ilościowy materiału, który ma zostać poddany badaniu.
W ramach każdego z prowadzonych przez Kancelarię Derek&Flak audytów, działaniami w tym zakresie zarządza i koordynuje je przynajmniej jeden z partnerów Kancelarii. Pozwala to zapewnić bieżący dwustronny przepływ informacji pomiędzy Kancelarią a Zleceniodawcą oraz na bieżąco dostosowywać sposób prowadzenia badania do jego wymagań i oczekiwań.
Każdy prowadzony przez Kancelarię Drek&Flak audyt prawny kończy się sporządzeniem raportu, w którym szczegółowo przedstawiamy metodologię prowadzenia badania, zakres dokumentacji objętej audytem, a także wnioski z przeprowadzonego badania wraz z rekomendacjami i zaleceniami – według kryteriów wskazanych w treści umowy.